ЯНВарь, 2022

Все, що потрібно знати про капітальне будівництво

Капітальне будівництво – це проведення ряду будівельних заходів щодо зведення будівель та споруд, що починається з геологічних досліджень та складання проектної документації. На наступних етапах проводяться земляні та монтажні роботи. Далі проводиться підведення комунікацій та виконання оздоблювальних робіт. Саме роботи зі створення заглибленого фундаменту є особливістю капітального будівництва. Іншими словами, капітальне будівництво є комплексом виконуваних робіт, спрямованих на зведення об'єкта від самого початку і до його повноцінної експлуатації.

Які роботи відносяться до капітального будівництва

Назвемо основні види капітального будівництва:

  • Будівництво нових об'єктів. Це створення абсолютно нових будівель або виробничих об'єктів на нових площах згідно розробленої проектної документації. При цьому об'єкт буде зареєстрований лише після його здачі в експлуатацію.

  • Реконструкція існуючих об'єктів. У ході виконання робіт проводиться удосконалення, усунення зносу всього об'єкта або окремих елементів, можливе перепланування, модифікація інженерних систем

  • Зміна функціонуючого об'єкта. Це спорудження прибудов або будівництво нових будівель на території діючого об'єкта.

  • Технічне переоснащення, що включає заходи щодо покращення технічного рівня об'єкта в цілому або його окремих ділянок.

Хто може здійснювати капітальне будівництво?

Як бачите, капітальне будівництво – досить складний процес, що вимагає знань одразу у кількох, не пов'язаних між собою, сферах. Для здійснення цього процесу потрібні і геологи, і проектувальники, і економісти, і юристи, і будівельники, і сантехніки, і електрики, і інші фахівці. Розрізняють такі способи капітального будівництва:

  • Підрядний. У цьому випадку виконанням усіх робіт з капітального будівництва займаються будівельні компанії.

  • Господарський. Усі роботи зі зведення будівель та споруд виконуються забудовником.

  • Змішаний. У цьому способі якась частина робіт виконується забудовником, а якась підрядником.

Пріоритетним способом, з погляду забудовника, є підрядний, при якому забудовник та компанія-підрядник укладають договір на будівництво об'єкта. Заслуговує на особливу увагу питання вибору підрядника, який мав би необхідну матеріально-технічну базу, сучасне обладнання, досвід роботи в даній сфері та команду фахівців.

На території міста Харкова та Харківської області роботи з капітального будівництва виконують професіонали компанії з багаторічним досвідом роботи ТОВ «АртБудИнвест». У штаті компанії лише висококваліфіковані фахівці, які виконають усі етапи та види капітального будівництва. Замовник може отримати рекомендації щодо підбору ділянки для майбутнього об'єкта капітального будівництва. Фахівці безкоштовно складуть кошторис майбутніх витрат на придбання будівельних матеріалів, їх доставку, оплату послуг спеціалістів та оформлення технічної документації. Досвідчені юристи матимуть змогу забезпечити супровід на всіх етапах проведення будівельних робіт. Проектувальники компанії ТОВ «АртБудИнвест» враховуючи всі ваші побажання та технічні рекомендації, складуть проект капітального будівництва будь-якої складності, а фахівці будівельних професій втілять його в життя.


Телефон для зв'язку
Для будь-яких питань
Головний офіс