ЯНВарь, 2022

Стилі ландшафного дизайну

Концепція ландшафтного дизайну досить молода. З'явилося воно лише в 19-20 столітті, хоча ще здавна люди займалися облаштуванням своїх ділянок, озеленяючи їх та застосовуючи різноманітні декоративні елементи. Людьми тоді керувала скоріше практичність, ніж естетичність. Для озеленення своїх наділів найчастіше застосовували фруктові дерева, які давали добрий урожай. Пізніше звернули увагу на декоративність квітів та почали застосовувати їх для прикраси своїх прибудинкових територій.

Поняття ландшафтного дизайну

Сучасний ландшафтний дизайн – це справжнє мистецтво. Гармонія, оригінальність та естетика у всьому, що нас оточує, покликані наповнювати життя яскравими фарбами. У нинішньому сумбурному світі так потрібні «острівці насолоди», що задовольняють естетичні потреби людини. Особливо гостро це відчувають мешканці великих міст. Сучасний Харків – яскравий тому приклад.

Що включає ландшафтний дизайн

Сьогоднішнє життя різноманітне у всьому. Не виняток і елементи для ландшафтного дизайну, розглянемо його основні складові:
 • Будинки та різні архітектурні споруди (альтанки, лавки, арки).
 • Дерева, декоративні чагарники, квіти та їх композиції (клумби, альпінарії, рокарії).
 • Газонні покриття.
 • Різні водні складові (басейни, фонтани, ставки, водоспади)/
 • Доріжки та майданчики.
 • Різні декоративні елементи (скульптури, світильники, різноманітні фігурки).
 • Освітлення та підсвічування.
 • Система поливу.
Найважливішим і найпершим етапом у ландшафтному дизайні є проектування. Дизайнери ТОВ «АртБудІнвест» продумують розміщення всіх складових, враховуючи їх особливості та стилістичне об'єднання. Завдяки проектуванню визначається порядок інженерно-технічних робіт із встановлення освітлення, систем поливу та ін.
Далі в процесі дизайну для створення «живих» композицій визначається рельєф місцевості, склад грунту, враховуються кліматичні умови.
На третьому етапі складається стильовий напрямок. Перерахуємо основні стилі, які використовують сучасні дизайнери:
 1. Класичний стиль, чи регулярний, чи французький. Це симетрія та чіткі геометричні форми елементів дизайну.
 2. Англійська або пейзажна. Його відмінна риса природність та відсутність чітких геометричних форм.
 3. Сільський стиль або кантрі. Найпопулярніший, природний, невимушений, простий у створенні, що нагадує заміське життя.
 4. Середземноморський. Використання мальовничих водойм, хвойної та субтропічної рослинності.
 5. Стиль хай-тек. Сад із мінімальним доглядом. Використовуються рослинами з гарним листям, сучасні матеріали, оригінальні аксесуари.
 6. Модерн. Елегантність, дорожнеча, форми звивисті, обтічні. Саду необхідний постійний догляд.
 7. Стиль мінімалізм. Простота, використання мінімальної кількості деталей.
 8. Еко-стиль. Все виглядає максимально природно, втручання у природу людини практично непомітно.
 9. Японський стиль, що схиляє до умиротворення. У дизайні переважають камінці, рослини, вода.Окрасою ділянки може бути «сухий» струмок, сад каміння, кам'яні лави, корчі, містки, огорожі.
Підібравши правильне розташування всіх зон, оформивши їх у вибраному стилі, можна створити мальовничий куточок, в якому буде затишно і дорослим, і дітям.
Повертаючись до ландшафтного дизайну Харкова, хочеться відзначити, що ТОВ «АртБудІнвест», це компанія, фахівці якої з упевненістю виконають усі етапи дизайнерського проекту та врахують побажання замовника.
Телефон для зв'язку
Для будь-яких питань
Головний офіс